rekrutacja.png
Rekrutacja
Więcej

Inżynieria Produkcji

Opublikowanie monografie:

Kliknik okładkę, by pobrać plik.

19.jpg      20.jpg

15.jpg      16.jpg      17.jpg      18.jpg

11.jpg      12.jpg      13.jpg      14.jpg

7.jpg      8.jpg      9.jpg      10.jpg

"Inżynieria Produkcji - Wybrane Zagadnienia"
Redakcja naukowa: Julian Jakubowski, Roman Stryjski

Zeszyt ten wydany został z okazji 5-lecia powołania na Uniwersytecie Zielonogórskim kierunku "Zarządzanie i Inżynieria Produkcji". Był to okres kształtowania się zespołów badawczych oraz problematyki naukowo-badawczej w Instytucie oraz intensywnej pracy dydaktycznej w zakresie wypracowania profilu absolwenta. Szczególnie trudnym zadaniem okazało się interdyscyplinarne połączenie dwóch obszarów wiedzy: inżynierii produkcji z inżynierią zarządzania. Z założenia, absolwent kierunku powinien posiadać wiedzę z zakresu podstaw techniki, wytwarzania, technologii budowy maszyn, materiałoznawstwa itd., połączoną z wiedzą menedżerską, ekonomiczną i społeczną.

ip-wz.jpeg

"Inżynieria Produkcji - technologia, informacja, innowacja"
Redakcja naukowa: Jerzy Mutwil, Julian Jakubowski

Trzecie wydanie Inżynierii Produkcji - podobnie, jak poprzednie - jest zbiorem artykułów ilustrujących problematykę badań prowadzonych przez pracowników Instytutu Informatyki i Zarządzania Produkcją Uniwersytetu Zielonogórskiego. W wydaniu trzecim utrzymano też tradycję prezeontowania wybranych prac członków zespołów z innych uczelni współpracujących z ośrodkiem zielonogórskim (z Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Opolskiej, Politechniki WArszawskiej i Politechniki Swiętokrzyskiej).
Inżynieria Produkcji to stosunkowo młoda dyscyplina, ale dynamika jej rozwoju świadczy o szerokim zapotrzebowaniu na specjalistów z tej właśnie dziedziny. Inżynieria Produkcji swoim zakresem obejmuje szereg elementów z innych dyscyplin naukowych, a wszystkie one są istotne z punktu widzenia prawidłowej realizacji procesów produkcyjnych. Dlatego też w monografii prezeontowane są zagadnienia z zakresu technologii i badań rozwojowych, planowania procesów, systemów wspomagania decyzji, outsourcingu i jakości.
Opracowanie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych problematyką inżynierii produkcji, a szczególnie studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, gdyż to właśnie oni powinni znać zarówno procesy technologiczne, jak i technologie informatyczne oraz dysponować wiedzą niezbędną do kierowania pracą specjalistów z różnych dziedzin. W czternastu prezentowanych artykułach dwudziestu dwóch autorów przedstawiło różne dziedziny inzynietii produkcji. Od szeroko pojętej technologii poprzez planowanie i sterowanie produkcją, wykorzystanie narzędzi logiki rozmytej i programowanie w logice z ograniczeniami CP/CLP, po szacowanie kosztów w procesie negocjacji warunków realizacji zleceń produkcyjnych oraz zasady doboru systemów ERP dla MSP.

ip-tii.jpeg

"Production Engineering - Computer Science Driven Production Engineering"
Redakcja naukowa: Julian Jakubowski, Bogdan Franczyk

Drugi zeszyt (wydany w języku angielskim) przygotowany został przy współpracy z Uniwersytetem w Lisku. Zawiera publikacje dotyczące szeroko rozumianego zastosowania technologii informatycznych w inżynierii produkcji.

pe-csdpe.jpeg

"Systemy Wspomagania Podejmowania Decyzji w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach"
Redakcja naukowa: Sebastian Saniuk, Sławomir Kłos, Krzysztof Bzdyra

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz dla menadżerów średniego szczebla zarządzania, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie najnowszych metod i narzędzi wspomagania podejmowania decyzji operacyjnych i taktycznych w przedsię-biorstwach produkcyjnych. Szczególny nacisk położono na zdobycie praktycz-nych umiejętności w korzystaniu z informatycznych narzędzi wspomagających monitorowanie, planowanie i sterowanie przepływem produkcji, systemów wspomagających podejmowanie decyzji w warunkach występujących ograniczeń zasobowych i finansowych systemu produkcyjnego.

swpdwmis.jpeg

fundusze_eu.png